Taravari: Tërmeti filloi sot, më 8 maj do të jetë dridhja dhe ndryshimi

Autori

Autori

Portali Tetova

April 24, 2024, 05:04

Kandidati i VLEN-it, për president të shtetit, Arben Taravari në konferencë për media, pas përfundimit të procesit zgjedhor për raundin e parë, falënderoi të gjithë qytetarët që kaun votuar.

Ai tha se këto zgjedhje kanë pjesëmarrje më masovike dhe se çdoherë kur ka masivitet paralajmëron ndryshimin.

Taravari u shpreh se si VLEN jaën të lumtur se kanë fituar vota në përgjithësi nga shqiptarët.

“Të gjithë komisionarët dhe vëzhguesit tanë janë atë që e kanë në dorë fitoren. Do të garantojmë çdo votë se është e sigurt. Vota e shqiptarëve nuk duhet të preket. Tërmeti nisi sot, por dridhja do të jetë më 8 maj kur do të jenë zgjedhjet parlamentare”, tha Taravari, raporton SHENJA.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA