Te shtetasi i Austrisë që ndërroi jetë në Rasadisht është gjetur edhe një çantë me shumë para

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 11:04

Te shtetasi i Austrisë që ndërroi jetë më 7 prill pas aksidentit në rrugën Tetovë-Kodra e Diellit-kthesa për në fshatin Rasadisht, është gjetur një çantë me para.

“Më datë 07.04.2024 rreth orës 17:20 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën rajonale Tetovë – Kodra e Diellit, në hyrje të Rasadishtes nga Tetova, automjeti i pasagjerëve “Suzuki” me targa austriake, i drejtuar nga. E.V. (80) nga Vjena – Republika e Austrisë, ka dalë nga rruga. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit, i cili ndodhej i vetëm në automjet. Vdekjen e ka konstatuar mjeku i Emergjencave Mjekësore”, thuhej në njoftimin e MPB-së.

Nga Njësiti i Zjarrfikësve në Tetovë thonë se përveç trupit të pajetë, janë gjetur edhe para, që i janë dorëzuar policisë, transmeton Sloboden Pecat.

“Ishte një rënie e thellë e automjetit, prej rreth 150 metrash. Viktima ishte jashtë veturës, gjërat ishin të shpërndara edhe jashtë. Ka edhe fotografi dhe gjëra që i kemi dokumentuar, kemi parë para rreth veturës si dinarë serbë, euro dhe denarë. Në një çantë, sipas asaj që kanë parë zjarrfikësit e tjerë, kishte një sasi të madhe parash që i posedonte viktima. Një shumë e madhe me euro”, tha Avni Ameti, kryekomandant i zjarrfikësve në Tetovë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA