U.D.Myftiu i Tetovës sot mbajti mbledhje me Imamët e Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 15, 2024, 08:02

Sot u.d. Myftiu i Myftinisë së Tetovës Dr. Selver Xhemaili mbajti takim konsultativ me imamët e Tetovës, ku prezantuan mbi 100 imamë, duke i kursyer kësaj radhe mutevelitë e xhamive dhe u bisedua mbi aktivitetet e Ramazani dhe Haxhit si dhe për problemin e mos pranim dorëzimin e objektit dhe zyrave të Myftinisë të uzurpuara tash katër muaj nga ish Myftiu Z. Qani Nesimi.

Në mbledhje mbretëroi qetësia, mirëkuptimi urtësia për t’ju kthyer Muftinia Imamëve, mutevelive dhe besimtarëve të Tetovës legjendare dhe universitare, e jo individëve dhe veprimeve jashtinstitucionale.
Të gjithë njëzëri mbetën të bindur se do të mbisundojë vetëdija e lartë te ata që po e mbajnë peng Myftininë dhe t’i kthehen normalitetit duke mos i bërë dëm askujt.

 

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA