Maqedoni

Vazhdon ndërtimi i qarkores së Tetovës, Rustemi: Projekti realizohet pa pengesa, punimet do të përfundojnë vitin e ardhshëm

Autori

Autori

Portali Tetova

March 29, 2024, 01:03

Ndërtimi i qarkores së Tetovës po zhvillohet sipas dinamikës së paraparë dhe pa pengesa.

Ky projekt duhet të përfundojë në muajin maj të vitit të ardhshëm dhe parashihet ndërtimi i 5.4 km rrugë, rrugë që dukshëm do të lehtësoj qarkullimin e banorëve të Tetovës dhe vendbanimeve përreth. Zhvillimin e punimeve gjatë ditës së sotme i ka inspektuar drejtori i Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi,
“Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi, ka inspektuar punimet për ndërtimin e qarkores së Tetovës, përkatësisht të aksit rrugor Trebosh deri në Neproshten.

Bëhet fjalë për një investim prej 12 milionë euro, mjete të siguruara nga buxheti i Ndërmarrjes Publike. Ky projekt parasheh ndërtimin e 5.4 kilometrave rrugë, me ç’rast qarkorja do të ketë dy korsi nga të dyja anët në një gjerësi totale prej 6.60 metrash. Afati për realizimin e këtij projekti është deri në muajin në maj të vitit 2025.

Punimet për ndërtimin e qarkores po zhvillohen pa pengesa dhe sipas dinamikës së planifikuar.

Me realizimin i këtij projekti do të mundësohet zhvillim të komunikacionit më shpejt dhe më lehtë për dhe nga Tetova deri te qytetet dhe vendbanimet tjera. Projekti në fjalë, është gjithashtu domethënës dhe nga pikëpamja ekonomike për arsyen se do të lehtësoj qarkullimin e mallrave dhe shërbimeve.

Ndërtojmë për brezat e së ardhmes!”, theksuan Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

DIASPORA