VLEN: Bujar Osmani “hapi qiellin” për Lavrovin

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 02:02

Koalicioni opozitar VLEN akuzon BDI-në se po keqpërdor vlerat evropiane dhe po mashtron qytetarët me sloganin “JO RUSISË. PO EVROPËS”. Sipas Besar Durmishit, Bujar Osmani me të cilin BDI-ja do të garojë në zgjedhjet presidenciale është personi i cili i hapi qiellin ministrit të jashtëm rus, Sergej Llavrov për të ardhur në Shkup, ndërsa kur Serbia përmes skenarëve rusë kërcënoi Kosovën, Osmani nuk gjeti guximin të shkon në Prishtinë as si ministër i jashtëm dhe as si kryesues me OSBE-në.

“Ju mendoni se qytetarët nuk e din se partneri juaj është Rusia. A vërtetë e besoni se qytetarët dhe faktori ndërkombëtarë nuk e din që Bujar Osmani është i vetmi i cili e hapi qiellin dhe e solli Sergej Llavrovin në Shkup, për çka e hidhëruat SHBA-të dhe sekretari Antoni Blinken nuk qëndroi në Shkup. Pikërisht për shkak të miqësisë dhe biznesit me Serbi dhe Rusi, Bujar Osmani as si ministër i jashtëm dhe as si kryesues i OSBE-së asnjëherë të vetme nuk e vizitoi Kosovën madje edhe kur Serbia e sulmoi Kosovën në Zveçan dhe mbeti i vrarë një polic i Kosovës”, tha Besar Durmishi, Koalicioni VLEN. /Alsat.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA