“VLEN” komenton “Frontin Europian”: Bashkim jo i natyrshëm, i pret humbja

Autori

Autori

Portali Tetova

March 20, 2024, 02:03

E sido që të përfundojë Fronti Europian, nëse do të mbetet vetëm me dy ose me më tepër parti, sipas koalicionit VLEN këto bashkime nuk vijnë natyrshëm por janë për interesa personale, përcjell TV21. Fari Hiseni nga ky koalicion thotë se këtij fronti i ka hyrë frika në palcë dhe për ta humbja është e sigurt.

Thonë se nuk është e logjikshme që eksponentë politikë të cilët kanë krijuar karrierë politike me narrativ anti-BDI dhe anti-PDSH, sot të ulen në një tryezë të përbashkët.

“Këto kombinime që bëhen me koalicionime të zgjeruara, me ardhjen jo të natyrshme të bashkimit të këtyre partive e dëshmon edhe një herë se frika është në palcë dhe janë të bindur se kjo humbje i pret. Nuk është e logjikshme që disa eksponentë që ndër vite kanë krijuar narative dhe janë njohur në popullatë për gjuhën anti-BDI ose anti PDSH e kështu me radhë, sot të ulen në një tryezë e të bashkëpunojnë, kjo ka të bëjë kryekëput me interesat e tyre personale”, pohoi Fari Hiseni – koalicioni VLEN .

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA