“Whatsapp” ka prezantuar një opsion për kërkim më të lehtë të bisedave

Autori

Autori

Portali Tetova

April 22, 2024, 03:04

“Whatsapp” ka prezantuar një funksion të ri “chat filters” i cili duhet të ndihmojë përdoruesit të gjejnë më lehtë bisedat dhe mesazhet specifike brenda aplikacionit.

– Hapje e WhatsApp dhe gjetja e bisedës së duhur duhet të jetë e shpejtë, pa probleme dhe e lehtë. Ndërsa njerëzit bëjnë gjithnjë e më shumë gjëra në WhatsApp, nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme të arrish shpejt te mesazhet e tua. Kjo është arsyeja pse ne po prezantojmë funksionin “chat filters”, kështu që ju mund ta bëni këtë pa pasur nevojë të lëvizni në të gjithë kutinë hyrëse – thotë WhatsApp.

Gjegjësisht, përdoruesit në faqen kryesore kanë tre opsione për filtrimin e mesazheve – “Të gjitha, të palexuara, grupet”. Duke klikuar “Të gjitha”, që është gjithashtu cilësimi i paracaktuar, do të shfaqen absolutisht të gjitha bisedat, ndërsa “Të palexuara” do të shfaqen ato që nuk janë lexuar. “Grupet”, nga ana tjetër, është opsioni që do të shfaqë bisedat në grup.

Funksioni do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e WhatsApp në javët në vijim.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA