Will Smith: E kam lexuar Kuranin faqe për faqe gjatë muajit të Ramazanit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 21, 2024, 11:03

Ylli i filmave të Hollywoodit, Will Smith, tha se ai e lexoi librin e shenjtë, Kuranin, faqe për faqe Ramazanin e kaluar.

“Më pëlqeu thjeshtësia, Kurani është kaq i qartë; është kristal i qartë”, i tha Smith gazetarit egjiptian, Amr Adeeb në Big Time Podcast.

“Fryma e tij ishte kaq e bukur dhe e qartë”.

Smith vazhdoi duke thënë se ai ishte i befasuar me ngjashmëritë midis librave të shenjtë të Judaizmit, Krishterimit dhe Islamit.

“U habita se si është si një histori, nga Tora përmes Biblës dhe në Kuran. Unë kurrë nuk e kuptova plotësisht Abrahamin si babanë dhe më pas ndarjen me Isakun dhe Ismailin dhe ishte bukur të merrja përfundimin e këtij kuptimi”.

Smith, i cili u bë titujt kryesorë për goditjen e Chris Rock në skenë në ‘Oscars’ dy vjet më parë, tha se ai u kthye në spiritualitet për t’u marrë me sfidat që përjetoi.

Pas grindjes, Akademia e Filmit e ndaloi Smithin të merrte pjesë në ‘Oscars’ ose ndonjë ngjarje tjetër të akademisë për 10 vjet.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA