Zbulohet identiteti, kush është modelja 21-vjeçare që vdiq me DJ shqiptar në aksident

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 12:04

Është zbuluar edhe identiteti i viktimës së dytë në aksidentin tragjik në Itali ku humbi jetën edhe DJ me origjinë shqiptare nga Kosova, Hysni Qestaj. Ajo është 21-vjeçarja Anna Kraevskaya, një modele ukrainase. Pavarësisht se testi i ADN-së nuk është kryer ende, nuk ka dyshime se ishte ajo që udhëtonte së bashku me Qestajn, i cili njihej edhe si Dj Style Q. Makina tip Ferrari që drejtohej nga 40-vjeçari u përplas me barrierat mbrojtëse dhe në fund shpërtheu në flakë. Shkak dyshohet se është bërë shpejtësia e madhe që udhëtonte ai, që sipas mediave italiane ka qenë deri në 200 kilometra në orë.

Anna Kraevskaya
Ajo që i ndihmoi autoritetet të identifikonin trupin e pajetë ishte denoncimi i miqve të 21-vjeçares. Ata kishin shkuar në policinë në Zvicër, aty ku modelja jetonte për të thënë se ajo ishte zhdukur. Brenda 48 orësh autoritetet zviceriane kanë komunikuar me homologët italianë ku i kanë dhënë emrin dhe mbiemrin. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e 31 Marsit menjëherë pasi kishin kaluar një tunel.

Hysni Qestaj
Në drejtimin e makinës ishte Dj Hysni Qestaj, ndërsa vajza në sediljen e pasagjerit. Të dy humbën jetën menjëherë në vendin e ngjarjes. Sipas hipotezave të publikuara nga mediat italiane, por që duhet të konfirmohen, të dy mendohet se janë takuar në një klub nate në Sion, aty ku 40-vjeçari ka performuar gjithë natën para aksidentit tragjik. Po ashtu dyshohet se për humbjen e kontrollit të makinës mund të ketë ndikuar lagështia e rrugës dhe një hutim i shoferit. Siç shkruan Il Messaggero të dy kishin vetëm një detaj të dukshëm, nga një orë floriri që e mbanin secili.

Hysni Qestaj ishte nga Juniku i Kosovës, por kishte edhe nënshtetësi zviceriane ku edhe jetonte. Ai ishte i martuar dhe kishte dy fëmijë të cilët janë në Kosovë. Trupi i tij i pajetë u identifikua pak orë pas aksidentit nga një prej vëllezërve të tij, i cili shkoi në vendin e ngjarjes./tvklan.al

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA