Maqedoni

Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani në iftar me veteranët e Ushtrisë Çlirimtare

Autori

Autori

Portali Tetova

March 26, 2024, 08:03

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për president, Bujar Osmani sonte ishin për iftar me veteranë të UÇK-së.

“Sot në mbrëmje, pata nderin të takohem me veteranët e Ushtrisë Çlirimtare!

Trimëria dhe sakrificat e tyre kanë qenë thelbësore në formësimin e së ardhmes së vendit tonë. Ishte një privilegj të dëgjoj historitë e tyre dhe të fitoj njohuri nga përvojat e tyre. Trashëgimia e tyre është një dëshmi e forcës dhe qëndrueshmërisë së popullit tonë.

Ndërsa ecim përpara, le të mos harrojmë kurrë mësimet e së kaluarës dhe rëndësinë e bashkimit, paqes dhe përparimit. Së bashku, mund të ndërtojmë një të ardhme më të ndritur për të gjithë.

Faleminderit të gjithë veteranëve për shërbimin dhe përkushtimin tuaj. Ju jeni heronj të vërtetë!”, theksoi Osmani.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA