728 x 94

Azizi: BDI nënçmon gazetarët dhe oponionistët vendas, gjuan miliona tek ata në Kosovë e Shqipëri!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 23, 2024, 07:03

Shkruan: Adnan Azizi

BDI me paratë e qytetarëve paguan gazetarë e media në Kosovë që ta lavdërojnë, pasi ka frikë nga mediat dhe gazetarët në Maqedoni, andaj mundohet ti nënçmojë e poshtërojë!

BDI po shpenzon mliona eruro, para nga taksat e qytetarëve për të korruptuar analistë dhe gazetarë nga Kosova e Shqipëria, për të blerë mediumet vendore, vetëm e vetëm që ta shpëtojnë nga humbja katastrofale që do i ndodh më 8 maj. E kjo ndodh kur “Hesapi i shtëpisë nuk të del në Pazar”!

Paniku i BDI-së është tepër i madh, saqë ka pronësuar dhjetëra portale, televizione, ka angazhuar qindra gazetarë e analistë për të punuar në mediumet e paguara nga BDI, të cilat përsëri nuk arrin efekt në opinion, pasi siç thotë një fjalë e urtë “Populli ta lexon letrën në xhep” dhe çdo ditë e më tepër ua dërgon mesazhin se “kot e keni, nuk e hamë më çorbën tuaj që e gatuani për 22 vite”.

Për këtë arsye, nuk ju ndihmojnë jo vetëm media dhe gazetarët nga Kosova e Shqipëria, por sikur edhe nga e gjithë bota ti mblidhni.

Aq poshtë keni rënë, saqë po i nënçmoni të gjitha mendiat shqiptare në vend, po i nënçmoni dhe po i përbuzni të gjithë gazetarët shqiptarë në Maqedoni, duke dashur tu thoni se “Ju nuk dini, nuk jeni të aftë, andaj ne do të sjellim ‘gazetarë’ e ‘media’ nga Kosova e Shqipëria”!

Po arsyeja pse po mundoheni ti nënçmoni dhe nuk mund të përballeni me televizionet, gazetarët dhe mediat online në vendit është fakti se ata ua dinë të gjitha të bëmat, krimet, tenderët dhe mënyrën se si jeni pasuruar. E kur do ua kujtojnë këtë në publik nuk do u vijë mirë, do u djegi dhe do u demaskojnë.

Vetëm kjo është arsyeja pse keni mbeldhur të gjithë grupën e gazetarëve dhe analistëve me pagesë nga Kosova e Shqipëria për të bërë fushatë për BDI-në në Maqedoni e për tu nxjerrë fitues. Keni mbledhur mediat, gazetarët dhe analistët më të padëshiruar në mbarë shqiptarinë, tek të cilët derdhni shuma milionëshe, për të larë mendjen e qytetarëve.

Por keni bërë gabim shumë të madh, sepse keni dështuar që në fillim. Ju po mundoheni të fitoni me ata të cilët, po paguhen vazhdimisht nga kundërshtarët politik të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes, por të cilët vazhdimisht kanë dështuar, pasi janë figura që shfaqin milionat e derdhura tek to nga politikanët e Kosovës, Shqipërisë e Maqedonisë e që irritojnë së tepërmi qytetarët shqiptarë. Andaj sa më shumë këto media, gazetarë e analistë kritikonin Albin Kurtin, aq më tepër ai fitonte mbështetjen e popullit. Këta janë ata të cilët duke e sharë Albinin, ai arriti fitoren historike me mbështetje prej 51% në Kosovë.

Edhe këtu në Maqedoni, me argatët që po bëjnë monologe demode, duke i thurur lavde BDI-së, vetëm se ja rrisni fitoren opozitës. Ndërsa Juve shumë shpejtë do ju dalë në shesh harxhimi i parave të qytetarëve në harram.

Sa keq që nuk mund të sillni edhe votues nga Kosova e Shqipëria!

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA