Bota

Biden “humbi” në skenë: Pamjet e publikuara së fundmi shqetësojnë votuesit e tij

Autori

Autori

Portali Tetova

June 11, 2024, 03:06

Joe Biden u shfaq i humbur dhe i hutuar pasi mbaroi së foluri në Konferencën e Shtatë të Mbledhjes së Fondeve të Fondit Global, tregojnë pamjet e publikuara rishtazi.

Pas fjalimit të tij në ngjarjen e vitit të kaluar në Organizatën Ndërkombëtare të Financimit dhe Partneriteteve, 81-vjeçari u largua nga podiumi përpara se të shikonte përreth, me sa duket i pasigurt se ku të shkonte.

Ai dukej se po pyeste dikë në audiencë se çfarë duhet të bënte më pas, përpara se të përpëlitej në mënyrë të sikletshme rreth skenës.

Drejtori Ekzekutiv i Fondit Global, Peter Sands, tha “Faleminderit, zoti President” nga një tjetër podium, duke bërë që Biden të kthehej ashpër drejt tij në befasi të dukshme.
Kritiku Biden dhe kongresmeni republikan Matt Gaetz ndau klipin në X, dikur Twitter, të hënën, duke shkruar: “Ai po e bën përsëri…”

Mbeten pyetjet nëse Biden do të jetë në gjendje të qëndrojë edhe katër vjet në Zyrën Ovale mes një fushate presidenciale të mbushur me gafa.

Pamjet e shpërndara gjerësisht në mediat sociale treguan se Biden kërkonte vendin e tij për t’u ulur, ndërsa personalitete të tjera qëndruan në këmbë gjatë ceremonisë së Ditës D në Francë të enjten.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Më shumë nga kategoria

kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Screenshot 2024-06-23 132935
Votohet qeveria e Maqedonisë së Veriut
IMG_0889
Përmbytet Spitali i Tetovës
FB8A93BE-69E3-4D97-914E-FC60DBE46085-1024x617
EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq
DE433DFE-8C6D-4421-9991-BB9A5E35D676-1024x593
Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT
IMG_0871
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
IMG_0851
Taravari: Prej sot s’ka votues dhe jovotues, por ka nënshtetas për të cilët do të punojmë maksimalisht dhe njësoj

DIASPORA