Bujar Osmani sonte bëri iftar me fqiun e tij 105 vjeç (Video)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 12, 2024, 07:03

Kryediplomati Bujar Osmani ka bërë iftar me fqiun e tij, të njohur në lagjen e tij si aga Ibush, i cili jeton i vetëm dhe mbijeton me ndihmën e fqinjve dhe dashamirëve.

“Këtë Iftar e çela bashkë me Agën Ibush, 105 vjeçarin me mendje të kthjelltë e me shpirtin Bujar. Agës Ibush i kanë vdekur të gjithë fëmijët në moshë madhore dhe jeton i vetëm ne shtëpinë e tij të vogël në Cerovë por më priti me zemërgjerësi dhe plot dashuri duke kujtuar të kaluarën e të parëve tanë. Paq shëndet Aga Ibush!”, ka shkruar ministri Osmani në videon e shpërndarë në facebook.

https://vm.tiktok.com/ZMMMs8QUY/

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA