Sport

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Autori

Autori

Portali Tetova

June 19, 2024, 10:06

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit
Shqipëria ndeshet sot me Kroacinë, në përballjen e Volksparstadion që do të jetë shumë vendimtare për ecurinë e skuadrave të grupit B në Euro 2024.

Të dyja përfaqësueset vijnë me 0 pikë në këtë ndeshje dhe për këtë arsye pritet të provojnë gjithçka për të fituar, por edhe për të shmangur një tjetër humbje.

Në radhët e kuqezinjve priten disa ndryshime të vogla në formacion nga tekniku Silvinjo, por i garantuar do të jetë spektakli në tribuna, pasi Tifozët Kuqezi kanë premtuar një pjesëmarrje masive ashtu siç ndodhi në Dortmund.

Por cilat janë shanset e Kombëtares së Shqipërisë për të kaluar në fazën e 1/8 të këtij Europiani, duke marrë parasysh se rivalët big të grupit, Italia dhe Spanja, sfidojnë njëra-tjetrën nesër në mbrëmje.

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Shqipëria ndeshet sot me Kroacinë, në përballjen e Volksparstadion që do të jetë shumë vendimtare për ecurinë e skuadrave të grupit B në Euro 2024.

Të dyja përfaqësueset vijnë me 0 pikë në këtë ndeshje dhe për këtë arsye pritet të provojnë gjithçka për të fituar, por edhe për të shmangur një tjetër humbje.

Në radhët e kuqezinjve priten disa ndryshime të vogla në formacion nga tekniku Silvinjo, por i garantuar do të jetë spektakli në tribuna, pasi Tifozët Kuqezi kanë premtuar një pjesëmarrje masive ashtu siç ndodhi në Dortmund.

Por cilat janë shanset e Kombëtares së Shqipërisë për të kaluar në fazën e 1/8 të këtij Europiani, duke marrë parasysh se rivalët big të grupit, Italia dhe Spanja, sfidojnë njëra-tjetrën nesër në mbrëmje.

Skenari 1: Shqipëria fiton ndaj Kroacisë dhe Spanja mund Italinë, më pas Shqipëria barazon me Spanjën dhe Kroacia fiton kundër Italisë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1-Spanjë 7

2-Shqipëri 4

3-Itali 3

4-Kroaci 3

Skenari 2: Shqipëria fiton ndaj Kroacisë dhe Spanja mund Italinë, më pas Shqipëria mposhtet nga Spanja dhe Kroacia fiton kundër Italisë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1-Spanjë 9

2-Shqipëri 3

3-Itali 3

4-Kroaci 3

Skenari 3: Shqipëria barazon me Kroacinë dhe Spanja mund Italinë, më pas Shqipëria fiton me Spanjën dhe Kroacia fiton kundër Italisë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1-Spanjë 6

2-Shqipëri 4

3-Kroaci 4

4-Italia 3

Skenari 4: Shqipëria fiton me Kroacinë dhe Spanja mund Italinë, më pas Shqipëria fiton me Spanjën dhe Kroacia fiton kundër Italisë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1-Shqipëri 6

2-Spanjë 6

3-Kroaci 3

4-Itali 3

Skenari 5: Shqipëria fiton me Kroacinë dhe Italia mund Spanjën, më pas Shqipëria barazon me Spanjën dhe Kroacia fiton kundër Italisë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1- Itali 6

2- Shqipëri 4

3- Spanjë 4

4- Kroaci 3

Skenari 6: Shqipëria Shqipëria barazon me Kroacinë dhe Italia mund Spanjën, më pas Shqipëria mund Spanjën dhe Kroacia mund Italinë (në çdo rast do të vëzhgohej golavarazhi)

1- Itali 6

2- Shqipëri 4

3- Kroaci 4

4- Spanjë 3

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
taravari-arbennn-696x438
Ministri Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova

DIASPORA