Dështon ekstradimi i Sheval Muaremit, bosi nga Gërçeci, pas arrestimit lihet i lirë në Dubai

Autori

Autori

Portali Tetova

April 8, 2024, 02:04

Sheval Muaremi nga Gërçeci është liruar dje pasi ka kaluar disa orë në një stacion policor në Dubai. Ai u arrestua në Dubai në të njëjtën ditë, shkruajnë mediat nga Maqedonia e Veriut.

Për kreun e klanit nga Gërçeci, më 19 mars, ministri i Drejtësisë Krenar Loga ka firmosur kërkesat për ekstradimin e tij, pasi më herët është lëshuar një urdhër ndërkombëtar.

Sipas burimeve Shevali u la i lirë pasi autoritetet lokale i thanë se nuk kishte prova të mjaftueshme për ta mbajtur, ndaj e lanë të lirë. Ndryshe, ndaj tij janë dorëzuar prova nga aplikacioni Sky, të cilin policia e Dubait nuk e ka njohur si relevante.

Muaremi dyshohet se është kreu i grupit nga Gërçeci dhe akuzohet për vrasje dhe transport droge dhe u zbulua përmes një operacioni të mbështetur nga institucionet hetimore ndërkombëtare.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA