Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Autori

Autori

Portali Tetova

March 4, 2024, 09:03

Volejbollistja tetovare Erjona Jonuzi, sot është dekoruar nga Komuna e Tetovës për kontributin e dhënë në sport, gjegjësisht në volejboll.

Si çdo vit tjetër ashtu edhe këtë vit Komuna e Tetovës për hirë të përvjetorit të saj ndau mirnjohje për qytetarët e saj më të vlefshëm, sipas vlersimit nga vet institucioni. Ndërkaq në këtë eveniment nuk mungoi as kampionia në fuqi e volejbollit të vendit tonë për femra, në këto katër vitet e fundit, Erjona Jonuzi.

Erjona si qytetare e Tetovës, i përfaqson tetovarët mjaftë mirë në volejboll si në gara shtetërore e cila është lojtare e Klubit të Volejbollit për Femra Rabotniçki, ashtu edhe në gara ndërkombëtare me përfaqsuesen e Maqedonisë së Veriut për volejboll.

Erjona gjatë 12-të viteve karrierë ka arritur të bëhet 7 herë kampione e kupës, 7 herë kampione në ligën e volejbollit në RMV, 6 herë e shpallur si pasuesja më e mirë e vitit në volejbollin e vendit, MVP në garat Evropiane me përfaqsuesen e Maqedonisë në ndeshjen kundër Letonisë.

Kujtojmë që së fundmi Erjona është dekoruar edhe me mirnjohje nga Agjencioni për Rini dhe Sport.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA