Maqedoni

Fatmir Sabriu emërohet Sekretar Shtetëror në Ministrinë për politikë sociale

Autori

Autori

Portali Tetova

July 3, 2024, 03:07

“Të nderuar miq, familjar dhe anëtar të Lëvizjes Besa Ju njoftoj se me propozim të kryetarit Bilall Kasami dhe vendim të Ministrit për politikë sociale, demografi dhe rini Fatmir Limani më është ngarkuar detyra e Sekretarit Shtetëror në Ministrinë për politikë sociale, demografi dhe rini.

Duke pasur parasysh rëndësinë dhe peshën e këtij institucioni, si dhe sferat të cilat mbulon siç janë: mbrojtja sociale, mbrojtja dhe të drejtat e fëmijëve, barazia gjinore, demografia dhe rinia, padyshim se ky pozicion për mua paraqet një sfidë të jashtzakonshme dhe mundësi për të kontribuar në drejtim të ndërtimit dhe avancimit të këtij institucioni me qëllim të rritjes së produktivitet dhe cilësisë së shërbimeve nga sferat të cilët i mbulon kjo Ministri.

Zotohem se do të investoj të gjithë kapacitetin tim profesional dhe intelektual në drejtim të garantimit të shërbimeve cilësore dhe efikase për qytetarët e këtij vendi” – shkruan Limani.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA