Faton Ahmeti: Shqiptarët po marrin hisen që ju takon

February 23, 2024, 08:02

Sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Faton Ahmeti ka mbledhur strukturat partiake për të grumbulluar nënshkrimet për kandidatin presidencial, Bujar Osmani. Është koha edhe për president shqiptar sipas Ahmetit.

Ja dhe postimi i plotë i Faton Ahmetit:

“Kryeparlamentari i parë shqiptar, Kryeministri i parë shqiptar, tani është koha për Presidentin e parë shqiptar në vend.

Pas takimit të Kryeministrit z.Talat Xhaferi me Forumin Rinor të BDI-së në Tetovë, sot filluam mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatin tonë dhe të gjithë shqiptarëve për president, z. Bujar Osmani.

Kandidimi i tij për President të Maqedonisë së Veriut ju bën nder shqiptarëve dhe të gjithë qytetarëve në vend.

Shqiptarët dalëngadalë po e marrin hisen e tyre në shtet, duke dëshmuar pjekuri dhe profesionalizëm në çdo detyrë që e kemi para vetes.”

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj

DIASPORA