728 x 94

Grubi: BDI do të ketë 20 deputetë, bashkë me Frontin Europian edhe më shumë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2024, 08:02

I ftuar në emisionin Klan Debat në Klan Maqedoni, zëvendëskryeministri Artan Grubi, u shpreh se parashikon që BDI-ja do të ketë rreth 20 deputetë, dhe duke paraprirë me Frontin Evropian, ai beson se do të jenë shumë më tepër.

“Ne jemi të gatshëm të jemi në opozitë, të jemi luftëtarë më të mëdhenj për ndryshimet kushtetuese. A është e gatshme edhe opozita ta bëjë të njëjtën, a janë të gatshëm të tërhiqen, dhe a janë të gatshëm që nëse kanë një votë më pak se BDI-ja, që shqiptarët të përfaqësohen nga një parti e vetme?”, tha midis tjerash Artan Grubi.

Ne, tha në vazhdim ai, jemi duke punuar për Frontin Evropian, ku para një viti filluam një fushatë në Gostivar duke vijuar edhe në komunat e tjera me thirrje tek votuesit që t’i bashkëngjiten Frontit Europian, që jo vetëm LSDM-ja por dhe Alternativa, e cila ishte në qeveri, t’i bashkëngjiten këtij fronti.

Më tutje Grubi sqaroi se si kanë rrjedhë gjërat në kuadër të partive qeveritare.

“Nga LSDM-ja kishte hezitim dhe nuk kishte gatishmëri që t’i bashkëngjiten atij Fronti Europian, dhe ne pamë se mungonte gatishmëria që ne të dalim për t’u ballafaquar me forcat pro ruse. Ne filluam që ta përgatisim strukturën tonë që në atë kohë ishte dhe Alternativa e, cila më pas iku. Filluam të bisedojmë dhe me zotin Taravari, për të parë se si opinioni do të reagonte ndaj listave të përbashkëta. Por siç e shoh, do të jetë shumë e vështirë që të formohen një qeveri që do të jenë pro forcave Europiane”, tha Grubi. (politiko.mk)

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve

DIASPORA