I punësuari në postën e shpejtë, në vend se t’ua dorëzon kompanive, mbi 92 mijë denarë i mori për vete

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 07:02

Policia e Maqedonisë ka njoftuar për një rast mashtrimi – përvetësimi, transmeton TV21.

Një 39-vjeçar nga Tetova, tashmë është nën hetime për shkak të dyshimit se ka përvetësuar mbi 92 mijë denarë të kompanive të ndryshme. Ai, paratë nga mallrat që i ka dërguar tek klientë të ndryshëm, në vend se t’i dorëzojë tek kompanitë, i ka marrë për vete.

“SPB Tetovë ka parashtruar kallëzim penal kundër V.V.(39) nga Tetova për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer veprën penale “përvetësim”. I denoncuari, i punësuar si dërgues në kompaninë private për postë të shpejtë, më 25.08.2023 ka mbajtur për vete 92.200 denarë nga porositë e dërguara, në vend që t’i dërgojë në subjektin juridik”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA