Lajme

Ja kush do jenë ministrat e Qeverisë VMRO-VLEN

Autori

Autori

Portali Tetova

June 12, 2024, 09:06

Jozyrtarisht është mësuar përbërja e re e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21.

Kryeministër pritet se do të jetë Hristijan Mickoski, ndërkaq sekretar gjeneral Pançe Toshkovski.

Si ministër i Mbrojtjes është propozuar – Igor Janushev,
– si ministër i Punëve të Brendshme – Aleksandar Janev,
– si ministër të Drejtësisë – “ZNAM”,
– si ministër të Komuniteteve – Lupço Dimovski,
– si ministër i Punëve të Jashtme dhe Tregti të Jashtme – Timço Mucunski
– si ministër për Çështje ekonomike – Alternativa

– si ministër për Financa – Gordana Dimitrievska
– si ministër për Ekonomi dhe punë – Besar Durmishi
– si ministër i Energjetikës – Sanja Pozhinovska
– si ministër për Bujqësi – Cvetan Tripunovski
– si ministër i Shëndetësisë – Arben Taravari
– si ministër i Arsimit dh Shkencës – Vesna Janevska
– si ministër për Politikë Sociale – Fatmir Limani
– si ministër për Transport – Aleksandar Nikollovski
– si ministër për Ekologji – Izet Mexhiti dhe
– si ministër për Sport – Boko Ristevski.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA