Kasami thirrje votuesve: Na jepni 20 deputet dhe mos e keni dertin e VMRO-së

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2024, 10:02

Në opinion po parashtrohet ideja se VMRO-DPMNE kërkon 50 për qind të votave për të relativizuar pozitën shqiptare në vend, andaj kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte në Tv Koha thotë se qytetarët le t’ia japin kolicionit VLEN 20 deputet e ne ua japim BESËN se shqetësimet e qytetarëve do të mund ti zgjidhim.

“Në opinion po parashtrohet në opinion ideja se VMRO-ja për kërkon 60 mandate apo 50 për qind të votave që të relativizojë pozitën e shqiptarëve. Ne po i’u themi shqiptarëve na jepni 20 deputet neve dhe mos e keni hallin e VMRO-së, mos e keni hallin e integrimit në BE, mos e keni hallin e avancimit të të drejatave të shqiptarëve. Ky nuk është një numër por është një BESË se nëse na japin përkrahjen gjith këto shqetësime të cdo qytetari shumë më lehtë do mund ti zgjidhim”, tha Kasami.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA