Kasami: VLEN nuk bëhet pjesë e Qeverisë pa ndryshimet kushtetuese

Autori

Autori

Portali Tetova

April 17, 2024, 08:04

Në versionin më të keq, VMRO merr 40 deputetë, Kasami: Edhe po të rezistojë VMRO-ja, nuk ka Qeveri me VLEN-in pa u bërë ndryshimet kushtetuese.

Bilall Kasami tha se do ta kenë kusht që pa ndryshimet kushtetuese, VLEN nuk bëhet pjesë e Qeverisë.

Kasami tha se është më e mundur që me VMRO-në në Qeveri të ndodhin ndryshimet kushtetuese se sa nëse ajo është jashtë saj pasi siç tha, në versionin më të keq VMRO do t’i merr 40 deputetë.

“Edhe po të rezistojë VMRO-ja, kushti jonë, kusht, parakusht thoni si të doni, do të jetë që të ndodhin ndryshimet kushtetuese. Nuk ka Qeveri pa ndryshime kushtetuese. Prandaj po them që jam më se i sigurt dhe këtë nuk e them se a do të jetë Besa koalicion i VLEN në qeveri ose nuk do të jetë sepse po e them që shumë më e mundur është që të ndodhin ndryshimet kushtetuese me VMRO-në në Qeveri se me VMRO-në në opozitë. VMRO në versionin më të keq do t’i merr 40 deputetë”, tha Kasami.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA