Komandanti i NJTKZ Avni Ameti: Drejtoria e parkut nacional të ndërhyjë tek shuarrja e zjarrit në Sellcë, të mos rij duarkryq

Autori

Autori

Portali Tetova

April 15, 2024, 11:04

Komandanti i Njësisë së Zjarrfikësve në Tetovë, Avni Ameti kërkon nga Drejtoria për Menaxhim me Kriza që të vë në funksion tre aeroplanët për shuarjen e zjarrit në malësinë e Tetovës.

Zjarri që ka shpërthye mbi fshatin Sellcë është në një largësi prej 2 km bëri të ditur në takimin me dhe është e pamundur që ne si zjarrfikës të futemi deri tek vendi për shkak të terrenit shumë të vështirë, por ne bëjmë përpjekje të vazhdueshme që të jemi në krye të detyrës .

Duke pasur parasysh faktin se Mali Sharr është park nacional dhe në krye të detyrës dhe të menaxhojë me situatën duhet të jetë drejtoria e Malit Sharr, drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, drejtoria e pyjeve. Për momentin në shuarjen e zjarrit në malin Sharr janë aktivizuar zjarrfikësit e Tetovës dhe drejtoria për menaxhimin me Malin Sharr dhe nuk kemi ekipe tjera që zakonisht duhet të jenë aktiv bëri të ditur Ameti. Nga qendra për menaxhim me kriza kemi kërkuar që të aktivizohen helikopter dhe aeroplan për shuarjen e zjarrit, por deri tani kemi vetëm një helikopter i cili dje ishte në terren edhe sot me kërkesën time tha në pres konferencë Avnui Ameti, si rezultat i përhapjes së shpejtë të zjarrit dhe materialeve të ndryshme që gjenden në mal . I bëj thirrje Drejtorisë për Menaxhim me Kriza të cilët posedojnë me tre aeroplan për shuarjen e zjarrit që të na dale në ndihmë dhe të shmangim ndonjë katastrofë të mundshme dhe të ruajmë natyrën.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA