Ky është momenti kur lideri opozitar korean sul...

Ky është momenti kur lideri opozitar korean sulmohet me thikë në qafë (VIDEO)

January 2, 2024, 09:01

Lee Jae-myung, i cili drejton Partinë Demokratike të Koresë së Jugut, po iu fliste gazetarëve në një konferencë shtypi gjatë një vizite në një kantier ndërtimi në portin e Busan të martën në mëngjes, kur ndodhi therja me thikë.

Sulmuesi thuhet se iu afrua atij për t’i kërkuar një autograf, përpara se papritmas të hidhej përpara për ta goditur me thikë, transmeton klankosova.tv.

Videot e sulmit të postuara në mediat sociale tregojnë se Lee fillimisht u rrëzua në turmë dhe më pas në tokë, ndërsa disa njerëz përpiqen të frenojnë sulmuesin.

Arma ishte një thikë 18 cm (7 in), të cilën sulmuesi tha se e kishte blerë në internet, tha policia në një konferencë për media. Sulmuesi u kap menjëherë dhe u arrestua.

Prokurorët planifikojnë të ngrenë akuza për vrasje në tentativë kundër tij, tha Yonhap.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA