Lajme

Libraria “Nobel”, që u dëmtua nga zjarri në panairin e vitit të kaluar pranon donacion nga LLoga dhe Koka

January 2, 2024, 05:01

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga dhe drejtori i MEPSO, Zydi Koka kanë siguruar një donacion për Librarinë “Nobel” në Tetovë, që u dëmtua nga zjarri në panairin e mbajtur në gusht të vitit të kaluar.

Lajmi për këtë donacion është komunikuar nga Libraria “Nobel”.

“Lidhur me Panairin veror të librit Tetova 2023, të organizuar nga Nobeli , që u mbajt para Pallatit të kulturës në Tetovë, ashtu sikundër tanimë jeni të informuar, u dogjën dhe u dëmtuan një numër i konsiderueshëm librash, nga shpërthimi i zjarrit, shkaqet e të cilit ende nuk na janë bërë të njohura. Rrjedhimisht, nga ky zjarr Nobeli doli me dëme financiare jo të vogla. Por, pas fatkeqësisë vjen lehtësimi, siç thotë një fjalë e urtë.

Njoftojmë dashamirët e librit dhe opinionin e gjerë publik që, në saje të përpjekjeve altruiste dhe shumë fisnike, të Ministrit të drejtësisë, z. Krenar LLoga dhe të drejtorit gjeneral të MEPSO-s, z. Zudi Koka , Nobeli ka pranuar një donacion e nga institucionet e lartpërmendura për të cilat cilin është thellësisht falënderues dhe mirënjohës ndaj titullarëve dhe institucioneve që ata udhëheqin. Pa një mbështetje të tillë, misioni iluminist i Nobelit në përhapjen e dritës së diturisë e të kulturës do të vihej në pikëpyetje, ndaj Nobeli edhe një herë shpreh falënderim e mirënjohje për titullarët e institucioneve të lartpërmendura për ndihmën bujare dhe zemërgjerësinë e treguar në një moment të vështirë për Nobelin si qendër e kulturës, artit dhe e shkencës”, njoftoi Libraria “Nobel”.(INA)

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA