Libraria “Nobel”, që u dëmtua nga zjarri në pan...

Libraria “Nobel”, që u dëmtua nga zjarri në panairin e vitit të kaluar pranon donacion nga LLoga dhe Koka

January 2, 2024, 05:01

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga dhe drejtori i MEPSO, Zydi Koka kanë siguruar një donacion për Librarinë “Nobel” në Tetovë, që u dëmtua nga zjarri në panairin e mbajtur në gusht të vitit të kaluar.

Lajmi për këtë donacion është komunikuar nga Libraria “Nobel”.

“Lidhur me Panairin veror të librit Tetova 2023, të organizuar nga Nobeli , që u mbajt para Pallatit të kulturës në Tetovë, ashtu sikundër tanimë jeni të informuar, u dogjën dhe u dëmtuan një numër i konsiderueshëm librash, nga shpërthimi i zjarrit, shkaqet e të cilit ende nuk na janë bërë të njohura. Rrjedhimisht, nga ky zjarr Nobeli doli me dëme financiare jo të vogla. Por, pas fatkeqësisë vjen lehtësimi, siç thotë një fjalë e urtë.

Njoftojmë dashamirët e librit dhe opinionin e gjerë publik që, në saje të përpjekjeve altruiste dhe shumë fisnike, të Ministrit të drejtësisë, z. Krenar LLoga dhe të drejtorit gjeneral të MEPSO-s, z. Zudi Koka , Nobeli ka pranuar një donacion e nga institucionet e lartpërmendura për të cilat cilin është thellësisht falënderues dhe mirënjohës ndaj titullarëve dhe institucioneve që ata udhëheqin. Pa një mbështetje të tillë, misioni iluminist i Nobelit në përhapjen e dritës së diturisë e të kulturës do të vihej në pikëpyetje, ndaj Nobeli edhe një herë shpreh falënderim e mirënjohje për titullarët e institucioneve të lartpërmendura për ndihmën bujare dhe zemërgjerësinë e treguar në një moment të vështirë për Nobelin si qendër e kulturës, artit dhe e shkencës”, njoftoi Libraria “Nobel”.(INA)

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA