LSDM-ja dhe VMRO-ja përplasen për vrasjen në Bllacë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 27, 2024, 06:02

Për vrasjen e djeshme nuk munguan as përplasjet mes dy partive më të mëdha politike maqedonase, VMRO-DPMNE dhe LSDM. Që të dy partitë akuzojnë njëra tjetrën për paaftësi, të siç thonë, kontrollin e narko-klaneve.

Nga VMRO thonë se këto vrasje kanë filluar që në kohën e Oliver Spasovskit, ndërsa shtojnë se BDI dhe LSDM, gjithmonë kanë fituar vota në prag të zgjedhjeve me ndihmë të po këtyre narkoklaneve.

Cila parti ka lidhje me narko-klanet? LSDM-ja dhe VMRO-ja përplasen për vrasjen në Bllacë
“Vrasja e cila ndodhi mbrëmë është vazhdim i përplasjeve të gjakosura mes narko-klaneve, vrasjet e të cilave filluan kur Oliver Spasovski ishte ministër i brendshëm. Fuqia e tillë e këtyre klaneve vjen përshakk faktit se Spasovski, Zaev dhe Kovaçevski e bënë MPB-në shërbëtorë të kriminelëve, e me ndihmë të narko klaneve, BDI dhe LSDM mernin vota në disa cikle zgjedhore.”- deklaroi VMRO-DPMNE.

E nga ana tjetër LSDM akuzon VMRO-DPMNE-në dhe ministrin e tyre të brendshëm, Panço Toshkovski, se të njejtët nuk kanë kapacitet që të zbardhin rastin. Siç thotë zëdhënësi i kësaj partie, Darko Kaevski, Toshkovski e ka bërë Maqedoninë si Kolumbia në vitet e 90ta.

“Sipas informacioneve të para të mediave, bëhet fjalë për përplasje kriminale mes personave të nëntokës. Ministri dhe kryeshefi i SPB Shkup të cilët i ka vendosur Mickoski tregojnë se nuk kanë kuadër për udhëheqje të MPB-së. A është vetëm paaftësi e kuadrove të Mickoskit në MPB apo strukturat e afërta me DPMNE-në, përpiqen të përfshihen në biznese jolegale me drogë.- tha Darko Kaevski – Zëdhënës i LSDM-së.

Përndryshe siç njoftoi paraprakisht Ministria e Punëve të Brendshme, të ndjerin Z.T, të vdekur e ka gjetur vëllau i tij, N.T, në rrugën lokale që çon drejt Bllacës së Epërme.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA