Mexhiti: BDI përmes Serbisë i thotë “PO” Rusisë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2024, 11:02

Me ligjin për Lojërat e Fatit të propozuar nga BDI, kazino mund të ketë edhe në oborret e shkollave, kështu deklaroi sot kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, sipas të cilit VLEN do ti thotë stop këtij propozimi, të cilin BDI-ja po mundohet ta kalojnë njëherë me flamur evropian e njëherë me flamur sicilian, shkruan Alsat.

“Me ligjin e propozuar të BDI-së, kazino mund të ketë dhe në oborret e shkollave. Çfarë sekretesh fsheh ky ligj i propozuar njëherë me ligj evropian e njëherë me flamur sicilian. Neni 10 kërkon largimin e bastoreve, por jo edhe të kazinove. Neni 10 mundëson lulëzimin e kazinove. Ky nen me qëllim nuk përfshin kazinotë. Me këtë ligj Artan Grubi do ti largoj bastoret por jo dhe kazinotë. Kështu që kazinotë jo vetëm që nuk largohen por do të shtohen. VLEN kërkon urgjentisht që të largoj jo vetëm bastoret por edhe kazinotë”, tha Izet Mexhiti nga VLEN. /Alsat.mk

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA