Mexhiti: Të gjithë janë dakord se problemi në këtë shtet e ka një emër- BDI

Autori

Autori

Portali Tetova

April 12, 2024, 02:04

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, nga Çarshia e Vjetër në Shkup, ka deklaruar se edhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, por edhe LSDM po ikin nga BDI-ja, për shkak siç tha ai, se është e korruptuar.

“Pra gjithë janë dakord se problemi ka emër në këtë shtet dhe ai është Bashkimi Demokratik për Integrim. Ne edhe më tej do shkojmë me fushatë pozitive, për ta promovuar kandidatin tonë Arben Taravari, ndërsa sa i përket zgjedhjeve parlamentare, aty fokusi jonë do të jetë në promovimin e programit tonë zgjehndor, idetë tona, zgjidhjet tona, normal edhe si opozitë duke tentuar t’i deshifrojmë dhe paraqesim gjitha anomalitë e qeverisë”, ta Izet Mexhiti, nga koalicioni i VLEN-it raporton SHENJA.

Mexhiti tha se do të jenë fitues të zgjedhjeve dhe pastaj do të ulen me ata që dëshirojnë të bëjnë qeveri për të diskutuar pikat të cilat i dallojnë dhe programin, ku shtoi, se integrimi është një nga pikat kryesore të tyre. /SHENJA/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA