Maqedoni

Micevski i VMRO-së ftoi deputetët turq t’i bashkëngjiten qeverisë, Bejxhan Iljaz: Jemi pjesë e Frontit Evropian

Autori

Autori

Portali Tetova

June 23, 2024, 11:06

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Micevski nga VMRO-DPMNE i ofroi deputetëve turq që të bëhen pjesë e Qeverisë, duke ju ofruar atyre një zv/ministër.


“Për momentin mundemi që t’ju ofrojmë një pozitë të zëvendësministrit. Ejani në Qeveri dhe së bashku të punojmë për sfidat”, tha Micevski nga VMRO-DPMNE.


Pas kësaj pasoi replika nga Bejxhan Iljaz nga Partia Demokratike e Turqvë, i cili falënderoi për ftesën.
Ai tha se si parti kanë patur bisedime me të gjitha partitë para zgjedhjeve dhe se vendimin që e kanë sjellë dhe që sot janë pjesë e Frontit Evropian ishte pjesë e atij vendimi.


“Shqetësimi është se jo vetëm në qeverinë e re të VMRO-DPMNE-së por edhe në qeveritë e kaluara posaçërisht në tetë viteve të fundit nuk kemi përfaqësues turk në qeveri”, tha Bejxhan Iljaz. /SHENJA/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA