Mickoski i përgjigjet Grubit: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

Autori

Autori

Portali Tetova

April 15, 2024, 07:04

Dje Artan Grubi ka dhënë kushtin e BDI-së për mbështetje në raundin e dytë zgjedhor. Ai tha se është e nevojshme të pranohet zgjedhja e presidentit në Kuvend, e cila kërkon ndryshimin e Kushtetutës. Mesazhi ynë nuk është për korrierin, por për atë që ka dalë me atë kusht dhe mendon se kështu do të mobilizojë votuesit – nuk do të ketë një ndryshim të tillë kushtetues. Ne nuk e pranojmë një ndryshim të tillë kushtetues, tha Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Duke e parë këtë popull, tha Mickoski, se si bashkohen rreth Gordanës, rreth VMRO-DPMME-së dhe koalicionit Maqedonia juaj, dua të them se kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur.

“Populli do të diktojë tani e tutje. Pas këtyre zgjedhjeve populli po e kthen Maqedoninë. Dhe kriminelëve nuk mund të them për të gjithë, por atyre pakëve në krye të BDI-së po u them se me 8 maj mbaron Maqedonia që të jeni shtet në të cilin do të jeni të parët. Do të përgjigjeni për gjithçka që i keni bërë Maqedonisë”, tha Mickoski.

Mickoski drejtoi edhe një pyetje drejt kandidatit për president nga LSDM.
“Nëse për Stevon ky diktim i ardhur nga Reçica është i pranueshëm siç ishte edhe diktatimi bullgar. A është e pranueshme për ju që disa njerëz të vendosin se kush do të jetë president i Maqedonisë apo ky popull që nuk doni ta shihni me sy, siç thatë një ditë më parë”, pyeti Mickoski.

I bëj thirrje LSDM-së dhe Stevo Pendarovskit, shtoi Mickoski, në vend që të bëjnë plane të fshehta me BDI-në, i bëj thirrje për bashkim kombëtar dhe të dalin së bashku për ndryshim kushtetues me të cilin do të fshihet regjistrimi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, të mos ketë kusht në mënyrë që askush të mos shantazhojë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA