Maqedoni

Nesër më 20 Prill organizohet manifestimi tradicional “KARNEVALET ILIRE 2024” të Malësisë së Sharrit në fshatin Bozovcë të Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

April 19, 2024, 04:04

Të dashur qytetarë, miq, kolegë, profesorë, mjekë, studentë, nxënës, bashkëkatundarë dhe ju dashamirë të kulturës ku do qofshi nga Republika e Maqedonisë së Veriut dhe nga Rajoni. Kemi nderin të ju ftojmë të merrni pjesë në manifestimi tradicional “KARNAVALET ILIRE 2024” të Malësisë së Sharrit që mbahen në katundin Bozovcë të Tetovës më datë 20 Prill, pra ditën e nesërme dhe në qytetin e Tetovës me datë 21 Prill pra pasnesër në sheshin Iliria, të dy manifestimet fillojnë në ora 12.00.

Këtë vit, i falënderohem CNVP – Zyrës në Maqedoni të Veriut dhe PONT për mbështetjen financiare të Karnavaleve Ilire, të cilat tregojnë vlerën natyrore të lidhur ngushtë me kulturën e Malësisë së Sharrit, për të përcjellë dimrin e për të mirëpritur pranverën, për të përcjellë të keqen e për të mirëpritur të mirën.

Ju mirëpresim të gjithëve!

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA