Nxënësja nga Tetova, Kenza Nuhija zë vendin e 6 në “International STEM Olympiad 2024”

February 29, 2024, 03:02

Kenza Nuhija, nxënëse nga Tetova në shkollën Marif, ka arritur një sukses të madh në International STEM Olympiad 2024. Ajo ka fituar vendin e 6 në kategorinë e Shkencës. Kjo është një arritje e jashtëzakonshme për Kenza, pasi ka konkurruar me studentë nga më shumë se 117 vende dhe mbi 22,000 studentë.

Kenza meriton të lavdërohet për përkushtimin dhe aftësitë e saj në fushën e shkencës pasi edhe vitin e kaluar ka treguar aftësitë e saja në shkencë ku u rradhit 7 në të njëjtin kampionat.

STEM Olympiad është një platformë ndërkombëtare e garave online ku studentët nga klasa 1 deri në 12 konkurrojnë. Pyetjet janë përgatitur në përputhje me filozofinë e arsimit STEM 1.

Kjo olimpiadë është një mundësi për studentët që interesohen për shkencat, teknologjinë, inxhinierinë dhe matematikën (STEM), por kanë vështirësi në qasje ndaj materialeve dhe pyetjeve të lidhura me STEM.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA