Papa Françesku i sëmurë, Ati i Shenjtë vuan nga ftohja

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2024, 04:03

Dy javët e fundit shëndeti i Papa Françeskut ka qenë një problem i cili po evidentohet gjithnjë e më shumë në daljet e tij publike. Ati i Shenjtë nuk kishte fuqi as të lexonte mesazhin e tij të plotë gjatë një aktivitei në sheshin e “Shën Pjetrit”, por u ndihmua nga një asistent për të lexuar tekstin e përgatitur.

87-vjeçari i bëri të ditur audiencës se ende vuante nga ftohja. Në fund të aktivitetit ai përshëndeti disa nga besimtarët dhe u lut për paqe në Ukrainë dhe në Lindjen e Mesme.

Gjatë muajve të fundit, Atit të Shenjtë iu desh të anulonte disa aktivitete përfshirë një udhëtim në Dubai për shkak të problemeve shëndetësore, gjë që së fundmi ka ngritur shqetësime mbi aftësinë e tij për të vazhduar drejtimin e Kishës Katolike.

Në Qershor të vitit të kaluar Ati i Shenjtë iu nënshtrua një operacioni për hernie ku kaloi 9 ditë në spital.
Klan News

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA