Maqedoni

Partia Levica kundër ndërtimit të Stadiumit: Neoballisti Kasami ndjell fashizëm mbi popullatën jo shqiptare të Tetovës!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 13, 2024, 11:04

Pas inaugurimit të djeshëm të punimeve për ndërtimin e stadiumit të ri nga ana Kryetarit të Komunës së Tetovës,Bilall Kasamit, nëpërmjet një kumtese ka reaguar ashpërpartia E Majta (LEVICA), duke akuzuar rëndë kryetarin e Komunes për secesionizëm radikal dhe emërtim të stadiumit ekskluzivisht në gjuhën shqipe.ja kumtesa e plotë e Levicës:

“Neoballisti Kasami, por edhe kryetari më i keq që ka pasur deri më tani Tetova, rrënoi stadiumin e qytetit në Tetovë, për të mbledhur vota për Besën, partinë e tij mëmë dhe zhvillimin e fashizmit mbi popullatën joshqiptare të qytetit. .

Kujtojmë se klubet maqedonase nuk lejohen të stërviten apo të luajnë ndeshje në stadium.

Secesionizmi radikal, të cilin ai e propagandoi dje përmes himneve kombëtare të vendeve fqinje dhe emërtimit të stadiumit ekskluzivisht në gjuhën shqipe.

Ekstremizmi dhe nacionalizmi madhështor i Kasamit nuk ka sjellë bashkëjetesë për qytetarët e Tetovës, por ka zgjuar fantazma të vjetra nga e kaluara jo e largët.
Shpresojmë që pas 8 majit qeveria të guxojë më në fund të nisë procedimin penal dhe ligjor ndaj sherifit të qytetit me mendje fashiste.

Ai ka shkelur dhe shkel të gjitha dekretet kushtetuese dhe shtetërore dhe sillet sikur Tetova të jetë kopshti i tij privat”, thuhet në reagimin e Levicës.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA