PIPOS: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel LVV do t’i merrte 40.9%, LDK 21.5%, PDK 20.4% (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2024, 08:02

Sipas hulumtimit të fundit të Institutit të Prishtinës për Studime të Opinionit Publik (PIPOS) ja se cilat janë partitë që do të kryesonin nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel.

Qytetarët kanë votuar partinë tani më në qeverisje, pra Vetëvendosjen si të parën që kryeson me 40.9 për qind.

Pas saj radhitet partia, Lidhja Demokratike e Kosovës me 21.5 për qind.

E treta me radhë sipas hulumtimit të PIPOS është Partia Demokratike e Kosovës me 20.4 për qind, përcjell Klankosova.tv.

Përndryshe AAk-Nima ka marr nëntë për qind të votave, Alternative 0.10 për qind, Lista Guxo 0.40 për qind e PSD me 0.10 për qind.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA