Shkupjani raportohen për mashtrim-merr 800 euro nga një person nga Tetova, por nuk e kryen transportin e një veture nga një shtet të huaj

Autori

Autori

Portali Tetova

April 20, 2024, 12:04

Më datë 19.04.2024 në ora 11:00 në SPB Tetovë një 48 vjeçar nga fshat i Tetovë ka raportuar se është mashtruar nga një person nga Shkupi për shumën prej 800 euro.

Sipas tij, më datë 22.02.2024, kanë rënë dakord me personin nga Shkupi që ta transportojnë një automjet nga një vend të huaj, pas së cilës i ka dërguar para nga një kompani për transferim të shpejtë në parave . Siç është raportuar rasti, personi nuk e ka sjellë mjetin deri më datë 10.03.2024 sipas marrëveshjes dhe deri në paraqitjen e rastit kanë pasur komunikim me telefon, gjatë së cilës personi i ka dërguar kërcënime. Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA