Snopçe: Bujar Osmani u kandidua me direktiva të VMRO-së!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2024, 07:03

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe ka lëshuar akuza në adresë të Bashkimit Demokratik për Integrim, lidhur me kandidimin e Bujar Osmanit për president.

Në intervistë për Alsat, Snopçe tha se me kandidimin e Osmanit, BDI-ja i bën shërbim VMRO-DPMNE-së dhe mundohet t’i rikthejë lidhjet e vjetra me këtë parti, me të cilën ka bashkëqeverisur shumë vite.

“BDI-ja i ka sinjalet, indikacionet se z.Pendarovski nuk mund të bëhet president, dhe për atë arsye ai prej tash distancohet, me kandidaturën e Bujar Osmanit dëshiron të distancohet nga z.Pendarovski, që t’i afrohet konceptit të VMRO-së. Në mënyrë direkte nuk mund ta përkrahë kandidatin e VMRO-së, që do të ishte vetëvrasje por, në mënyrë indirekte t’i jep mbështetje kandidatit të VMRO-së, pra t’i lind përsëri ato lidhjet e vjetra që kanë pasur me VMRO-në gjatë qeverisjes 11 vjeçare. Pra, dikush nëse është i afërt me VMRO-në absolutisht nuk është Aleanca për Shqiptarët por është kandidatura e Bujar Osmanit. Atë që e thotë Ziadin Sela që e cituat se Arben Taravarin e ka çuar të kandidojë VMRO-ja, unë mendoj se kandidimi i Bujar Osmanit më tepër ka gjasa të jetë kandidat me direktivë të VMRO DPMNE-së”, deklaroi Halil Snopçe, deputet i ASH-së.

Sipas Snopçes, Ahmeti e flijoi Bujar Osmanin diku e futur në garën presidenciale.

“Përpara se të shpallte Arben Taravari kandidaturën BDI-ja ende lansonte se nuk është koha për presidentin shqiptar dhe duhet të gjejmë president konsensual. Dy tre ditë para kandidaturës së z.Taravari këtë e tha edhe kryeministri z.Talat Xhaferi, pra, përse e ndërroi këtë qëndrim BDI-ja. Nuk ka shpjegime tjera, ata janë në panik dhe një shenjë panike vendosën ta flijojnë z. Bujar Osmani”, tha Halil Snopçe, deputet i ASH-së.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA