Taravari: Do të mbyllen të gjitha mediat që financohen nga Rusia

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 02:04

Kandidati për president nga koalicioni VLEN, Arben Taravari derisa shpalosi platformën e tij tha se në të ardhmen ai do të kërkoj që presidenti të votohet në kuvend me votim të dyfishtë. Ndërkohë që në një far forme iu shpalli luftë mediave të financuara nga Rusia.

“Si president do të kërkojë që presidenti të zgjidhet në Kuvend përmes votimit të dyfishtë. Do të kujdesem që të hiqet 20 për qindëshi dhe gjuha shqipe të jetë gjuha zyrtare në nivelin e njëjtë me gjuhën maqedonase. Do të ngrejë iniciativë për lirinë e mediave. Mediat ruse dhe ato që financohen nga Rusia do të mbyllen, kuptohet gjithnjë duke pas parasysh lirin e shprehjes”, tha Taravari. /Alsat.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA