Taravari: Ndryshimet kushtetuese janë kushti i vetëm që VLEN të jetë pjesë e Qeverisë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 21, 2024, 01:03

Kandidati për president i partive opozitare shqiptare Arben Taravari, sot në konferencë për shtyp ka prezantuar bashkëpunëtorët e tij që do t’i ketë gjatë fushatës, si dhe nëse zgjidhet president.

Taravari foli edhe për qeverinë e ardhshme pas zgjedhjeve, ndërsa se kushti i vetëm që VLEN të jetë pjesë e Qeverisë së re janë ndryshimet kushtetuese, gjegjësisht anëtarësimi i vendit në BE.

“Ndodhemi para një momenti të rëndësishëm për të ardhmen tonë dhe duhet ta shfrytëzojmë këtë. Kabineti presidenciale do të zgjerohet edhe me emra të tjerë, që janë ekspertë në fusha të ndryshme”, tha Taravari.

Taravari u bëri thirrje të gjitha partive politike që të zhvillojnë fushatë evropiane, ndërsa shtoi se fushata e BDI-së ia kujton atë të PDSH-së të vitit 2008.

Ai foli edhe për procesin gjyqësor për vulat e Aleancës për Shqiptarët. Taravari tha se procesi ka filluar, ndërsa theksoi se ministri i Drejtësisë ka kërkuar dy herë që të ndryshohet gjykatësi që e ka marrë lëndën për kontestin brenda ASH-së.

“Nuk e kuptoj pse kërkojnë të ndryshohet gjykatësi, ndoshta kërkojnë njeriun e tyre. Kam biseduar me disa ambasada për këtë çështje dhe i kam informuar për këtë”, tha Taravari, në lidhje me procesin gjyqësor se kush është kryetar i ASH-së.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA