Lajme

Taravari pyet Osmanin: Përse për 22 vite pushtet BDI asnjëherë nuk ka dorëzuar projektligj në Kuvend për veting

April 4, 2024, 08:04


Arben Taravari, në debatin e parë presidencial me Bujar Osmanin i replikoi Bujar Osmanit duke i thënë se përse për 22 vite pushtet BDI asnjëherë nuk ka dorëzuar projektligj në Kuvend për veting as nuk ka draft në Ministrinë e Drejtësisë edhe pse e kanë proklamuar ashtu.


“Pyesim pse u ndal puna e ligjit për masa kufizuese ndaj njerëzve që janë futur në listën e zezë amerikane. Ramiz Merko është ende kryetar i Strugës dhe merr pjesë në tubimet e Osmanit. A i beson Osmani SHBA-ve kur e fusin Merkon në listë të zezë dhe nëse po, pse e pranon në rend të parë në tubim? A mos frikoheni që njerëzit e BDI-së do të përjashtohen nga jeta politike?”, pyeti Arben Taravari.


Taravari tha se ai e ka shndërruar diplomacinë e vendit në objekt pazaresh, tuxharllëk politik.
“Ka diskredituar diplomacinë e vendit dhe lënduar raportet me aleatët duke i fyer me emra non grata”, tha Taravari

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA