Taravari shpalli kandidaturën për president: Ka ardhur koha që RMV të ketë një president shqiptar

Autori

Autori

Portali Tetova

February 15, 2024, 04:02

Arben Taravari edhe zyrtarisht shpalli kandidaturën për president të RMV-së. Në sheshin e Gostivarit bashkë me liderët e LEN, Taravari tha se ka ardhur koha që vendi të ketë një president shqiptar.

Taravari shpalli kandidaturën për president: Ka ardhur koha që RMV të ketë një president shqiptar
“Me propozim të Aleancës për Shqiptarët dhe mbështetje të Lëvizjes Europiane për Ndryshim sot para jush prezantohem si kandidat për president të vendit . Është privilegj të kem besimin e kaq shumë faktorëve dhe është privilegj të jem i zgjedhur dhe i besuari i tyre. Është mision të jem zëri i juaj. Pres me respekt votën e çdo njërit nga ju. Vendit i ka ardhur që të ketë një president shqiptar, jo teknikisht por realisht. I uroj çdo kandidati sukses dhe qoftë kjo një fushatë frymëzimi, europianizimi dhe triumfi”, tha Taravari.

Taravari shprehet i bindur se do të shkojë në raundin e dytë. Ai përmendi zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve. Kur në Amerikë u zgjodh një president me ngjyrë, pse në Maqedoni të mos ketë një president shqiptar, tha Taravari.

“Së bashku analizuam dhe sollën vendim, se shumë është me rëndësi 24 prilli kur ne sigurt do të shkojmë në raundin e dytë, dhe ka indicie për rezultat të mirë. Në Amerikë kur ndodhi që një preson me ngjyrë të fitojë në zgjedhje pse mos mundet edhe në Maqedoni pas 30 viteve demokraci mos të fitojmë përkrahjen para se gjithash nga shqiptarët, më pas edhe nga boshnjakët, romët dhe maqedonasit. Unë jam shumë i bindur se do të fitojmë vota më shumë se sa presim”, pohoi Taravari.

Taravari do të qëndrojë në krye të komunës së Gostivarit. Tha se nëse zgjidhet president do të japë dorëheqje, në të kundërtën do të vazhdojë të menaxhojë me komunën. Për kandidaturë, Taravarit i duhen 10 mijë nënshkrime, për çka tha se do të mblidhen brenda 2 ditëve, nga momenti kur do të marrin dritë jeshile nga KSHZ-ja.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA