Ushtarët izraelitë hapin zjarr ndaj turmës, mbi 100 viktima në Gaza! Ishin mbledhur për të marrë ushqime

Autori

Autori

Portali Tetova

February 29, 2024, 04:02

Një sulm masiv raportohet së fundmi në Rripin e Gazës.

Siç raportojnë mediat e huaja, më shumë se 100 persona kanë mbetur të vrarë e qindra të tjerë janë plagosur, kjo pasi forcat izraelite hapën zjarr ndaj turmës. Mësohet se ata po prisnin sëbashku pranë kamionëve që lëviznin ngadalë për të marrë ndihma humanitare, që nga veshjet e deri te ushqimi.

Ndërkohë Izraeli e ka justifikuar këtë sulm duke thënë se civilë të Gazës iu afruan ushtarëve të tyre në formë kërcënuese.

Kujtojmë se që prej fillimit të luftës, atje janë vrarë plot 30 mijë e 35 persona ndërkohë që mbi 70 mijë kanë mbetur të plagosur. Ministria e Shëndetësisë së Gazës bën me dije se pjesa dërrmuese e tyre janë civilë të pafajshëm, që nuk kanë asnjë lidhje me grupet terroriste.

Nga ana tjetër Izraeli vë theksin vazhdimisht te sulmi i 7 Tetorit, i cili shkaktoi 1200 viktima./tvklan.al

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë

DIASPORA