Vjen një valë e nxehtë në Maqedoni – Temperaturat do të rriten drastikisht deri në 30 gradë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 28, 2024, 09:03

Nga sot e deri në fund të kësaj jave në Maqedoni do të mbajë mot stabil, i thatë dhe me diell, kohë pas kohe me vranësira të vogla lokale. Do të vazhdojmë të kemi erë nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor dhe herë pas here do të ketë intensitet.

Në ditët që na presin, siç është paralajmëruar edhe më parë, territori i Maqedonisë do të jetë nën ndikimin e një mase ajrore dukshëm më të ngrohtë që do të depërtojë nga rajonet veriore të Afrikës drejt rajoneve tona. Temperaturat do të rriten ndjeshëm dhe në periudhën e ardhshme do të jenë dukshëm mbi mesataren për këtë periudhë të vitit, pra do të jenë fillim të verës.

Temperaturat kudo në Maqedoni do të kalojnë 20 gradë, vende-vende do të arrijnë deri në rreth 25 gradë, ndërsa në rajonet më të ngrohta qendrore dhe juglindore të Maqedonisë temperaturat do të arrijnë deri në rreth 30 gradë.

Shumë diell do të ketë edhe në Shkup dhe rrethinë, por herë pas here do të intensifikohet era nga jugu dhe juglindja. Temperaturat në ditët në vijim do të jenë fillim-verë dhe do të rriten ndërmjet 23 dhe 26 gradë.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA