Maqedoni

VLEN: BDI-ja s’ka të drejtë ta përmend presidentin e parë shqiptar (Video)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 13, 2024, 11:03

BDI-ja nuk të drejtë të flet për presidentin e parë shqiptar sepse në vend që të mbështes Arben Taravarin, vendosi që të sabotoj mundësinë që kjo të ndodhë tani menjëherë në vitin 2024, kështu deklaroi Orhan Murtezani nga Vlen sipas të cilit BDI-ja është e gatshme të shkaktoj krizë politike vetëm e vetëm që të mos e pranoj humbjen në zgjedhjet e ardhshme, shkruan Alsat.

“Kur Arben Travari njoftoi se do të bëhet kandidat për president i VLEN-it, Ali Ahmeti u frikësua se do të mposhtet dhe vendosi të sakrifikoj Bujar Osmanin me idenë e ndryshimeve kushtetuese për ndryshimin e zgjedhjes së presidentit dhe futjen e funksionit zëvendëskryetar si kusht i BDI-së për çfarëdo koalicioni me partitë maqedonase. Më pas në promovimin e Bujar Osmanit në sallën Kale, Ali Ahmeti promovoi sloganin “Erdhi koha për presidentin e parë shqiptarë”, asnjëherë më parë BDI-ja nuk është dukur më e hutuar dhe më e frikësuar. BDI-ja është e gatshme për të shkaktuar krizë politike vetëm e vetëm që të mos e pranoj humbjen e sigurte që vjen. BDI-ja nuk ka të drejtë të flas për presidentin e parë shqiptarë sepse në vend që të mbështes Arben Taravarin, vendosi që të sabotoj mundësinë që kjo të ndodhë tani menjëherë në vitin 2024”, deklaroi Orhan Murtezani, VLEN.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA