Drejtori i FITR: Ka projekte të reja për ide biznesi, aplikoni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2024, 05:03

Drejtori i FITR, Festim Halili ka bërë të ditur se është hapur shpallja e re për aplikim pë startup për projekte inovative, raporton Tetova1.

“🗣🛎 Mundësi e re për të rrinjtë e vendit tonë⁉️ Sot, u shpall thirrja më e re publike #Startup6 për idetë e reja inovative për të zhvilluar sipërmarrësinë vendore.
⛔️NDAL së menduari për emigrim, bëhu kreativ dhe kap mundësinë.
🆘️ Ka SHPRESË edhe në vendlindje! Fondi për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik hap konkursin e ri për hapjen e biznesit tuaj të ri inovativ, por edhe për sipërmarrësit aktual, që kanë ide të re inovative.

Ndajmë 2.000 000 Euro për dhjetra projekte të reja të cilat do të jenë më konkurente. Grant deri 40.000 euro për startup-et deri në 3 vjet të reja dhe deri më 80.000 euro për ato deri në 6 vjet të reja.

S’keni kompani? S’ka problem, aplikoni si grup, nëse selektoheni, do keni afat 1 muaj për themelim të kompanisë” ka shkruar Halili.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA