Klubi i Veteranëve: UÇK e bëri luftën për liri, jo për BDI

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2024, 08:03

Reagim: Klubi i Veteranëve të UÇK-së


UÇK e bëri luftën për liri, jo për BDI


Ne, Klubi i Veteranëve të UÇK-së, jemi thellësisht të indinjuar dhe të prekur nga deklarata e kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, në të cilën ky i fundit thotë se në “luftën e UÇK-së së 2001-shit, kanë marrë pjesë edhe romë, turqë dhe boshnjakë”. Kjo fjali është më e rëndë plumbi për çdo ushtar të UÇK-së.


Ali Ahmeti mund të thotë çfarë të dojë por, momenti kur e thotë këtë, është shumë diskutabil për të qenë i besueshëm. Pse o Ali Ahmeti, për 24 vite heshte dhe kurrë nuk e deklarove këtë “fakt”? A do të guxoje të koalicionojë me romët, boshnjakët e turqit nëse do të ishtin gjatë ata ushtarë të UÇK-së, tl cilët kaluan tre lufta, dhe u vranë pas vitit 2001? Çfarë ndodhi tani, që ju shtyu ta përmendni pjesëmarrjen e romëve, turqëve e boshnjakëve? Ne nuk kemi asgjë kundër tyre dhe as kundër asnjë pakice në Maqedoni, por aspak nuk është ashtu siç thoni ju, perkundrazi, e dimë një fakt të pakontestueshëm, që ata që i keni marrë sot si partnerë koalicioni nga pakicat, gjatë 2001-shit ishin në anën e forcave ushtarako-policore maqedonase, e sidomos të rreshtuar si “rezervista” nëpër të ashtuquajturat “punkte” për shkak të të cilve shqiptarët nuk mund të lëviznin nëpër venbanimet ose fshatrat e tyre.


Thuaje troç o Ali Ahmeti, cila është arsyeja pse dëshiron dëshmorët, veteranët e UÇK-së dhe familjarët e tyre ti krahasoni me ata të cilën tyrën e pushkës e kanë mbajtur pikërisht nga UÇK.
Kemi frikë se nesër mund të thoni edhe diçka tjetër… Zoti na ruajt!”


Për në fund, edhe ti Ali edhe të gjithë anëtarët e partisë tënde, duhet ta dini mirë se UÇK-ja nuk ishte e BDI-së, por e popullit shqiptarë. Luftën ne e bëmë për liri, e jo për BDI, prandaj mos u përpiq ta përvetësosh në fushatë dhe tja degradosh vlera dhe qëllimin, sepse e bënë krimin më të madh ndaj vlerave të luftës së 2001-shit. Reflekto e mos njollos UÇK-në për dy grushta votash.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit

DIASPORA