Lëvizja BESA – Tetovë: Talati nxorri zbuluar gjithë BDI-në se ata për 20 vite nuk ndërtuan, por vetëm rrënuan!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 05:02

Se është teknik dhe pa kompetent, tregon vet. I pa punë, shëtitet dhe sorollatet nëpër vendbanime shqiptare kinse si “kryeministër”.

Talati fillimisht duhet të qortojë veten e tij, partinë e tij dhe gjithë ato funksionar që ka pasur BDI gjatë këtyre 22 viteve. Duhet t’i qortojë se pse për gjithë këto vite nuk ka siguruar hapësira të nevojshme për administratorët shqiptarë. Se pse partia e tij ka krijuar rémujë nëpër sektoret e MPB-së gjithandej vendit. Ku ishte Talati më herët të vinte të vizitonte sesi shkon procedura për nxjerrjen e dokumenteve personale, e jo të bëntw show politik duke qortuar administratorët. Talat, a linde sot që t’u kujtua e të vish ta vizitosh SPB? Talat, ju jeni turpi i botës që e keni sjellur në këtë gjendje administratën shtetërore. Në një hapësirë 20 m2, ju keni vendosur mbi 10 persona në zyrë, dhe tani kur administratorët u’a përplasin të vërtetën në fytyrën tuaj, ju në mungesë të argumenteve bërtisni dhe skuqeni. Fatkeqësisht nuk po skuqeni prej turpit dhe gënjeshtrave.

Talat, nuk je udhëheqës sektori të merresh kush është në punë e kush jo, por je kryeministër teknik, pra kryeministër që nuk guxon të bëj asnjë punë.

Skenat e tilla vijnë si mungesë e projekteve kapitale, pasi po dështoni gjithandej vini dhe qortoni administratorët.

Por rini rehat, me 8 Maj do ju qortojë populli” – thonë nga Lëvizja BESA. /tetova1

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA