Pendarovski: Mickoski dëshiron në të njëjtën kohë të jetë edhe president edhe kryeministër

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 09:04

Kandidati për president Stevo Pendarovski mbrëmë nga Kavadari tha se 24 prilli do të jetë datë kyçe dhe se pikërisht në rrethinë e parë nevojitet mbështetje masive për konceptin që e çon vendin përpara, drejt integrimit në BE.

“Pra, data 24 është data kyçe, sepse sipas bindjes sime të thellë të datës 24, rezultati përfundimtar për të dyja zgjedhjet për president dhe parlament do të varet shumë nga ato rezultate. Nëse në datën 24 tregojmë se jemi shumë më të shumtë, se jemi në shumicë të madhe dhe duam që kjo Maqedoni, i vetmi atdhe që kemi, të vazhdojë në të njëjtën rrugë. Mendoj se do të jetë e qartë për të gjithë, përfshirë edhe kundërshtarët tanë politikë, se do të mbeten opozitë edhe në katër-pesë vitet e ardhshme”, tha Pendarovski.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, Pendarovski tregoi se gjatë mandatit të tij pesëvjeçar ka treguar se është president i të gjithëve, se në zyrën e tij kanë ardhur më shumë se 4.500 persona, se ka udhëtuar mbi 80 mijë kilometra në të gjithë vendin duke takuar njerëz nga fetë, përkatësitë etnike dhe politike të ndryshme.

Kandidati për president Pendarovski vlerësoi se lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski deri më tani nuk ka pranuar, nuk do të pranojë duel me të në të ardhmen, si dhe se Gordana Siljanovska-Davkova është zgjedhje personale e vetë Mickoskit.

Pendarovski thotë se Mickoski dëshiron që njëkohësisht të jetë edhe kryeministër edhe president i vendit.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA