Maqedoni

Rezultatet e para zyrtare: Bujar Osmani ‘fyt-fyt’ me Stevo Pendarovskin

Autori

Autori

Portali Tetova

April 24, 2024, 06:04

Rezultate e para zyrtare kanë filluar të dalin në KSHZ dhe sipas tyre Gordana Siljanovska Davkova prinë me 171 264 vota ose 37.07% e numrit të votave, i dyti është Stevo Pendarvoski me 84.523 vota ose 18.29% të votave, ndërsa në vendin e tretë është BUjar Osmani me 75.438 vota ose 16.3% të votave. Taravari është i katërti me 55.758 vota ose 12.07% të votave i ndjekur nga Maksim Dimitrieski dhe të tjerë.

Ajo që vërehet është se kandidati i Frontit Evropian është shumë afër kandidatit të LSDM=së dhe nëse arrinë që ta kaloj deri në fund të numërimit të votave atëherë do të kalon në raundin e dytë kundër Gordana Siljanovskës. /Tetova1

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA